۸ اصل روانشناختی برای طراحی و ارائه اسلایدهای حرفه ای با پاورپوینت(powerpoint)-پاورپوینت حرفه ای در فیلم ویدیویی بیان شده است. برای دریافت رایگان این بخش کلیک کنید.

 دانلود رایگان ۸ اصل روانشناختی برای طراحی و ارائه اسلایدهای حرفه ای با پاورپوینت (powerpoint)-پاورپوینت حرفه ای

 


دوره آموزشی طراحی و ارائه اسلایدهای حرفه ای در پاورپوینت   (نکات تکنیکی، بصری و روانشناختی با رویکرد ارائه های علمی) _

 در این دوره آموزشی به جای آموزش های متداولی که در اینترنت و هرجای دیگری وجود دارد میخواهیم موضوع را عمیق تر بررسی کنیم و به اصول روانشناختی، بصری و تکنیکی برای طراحی و ارائه اسلایدهای حرفه ای در نرم افزار پاورپوینت (powerpoint) بپردازیم.

متاسفانه شیوه طراحی اسلاید و ارائه به خصوص در حوزه علمی و آموزشی به اندازه کافی و به شیوه ای صحیح آموزش داده نمی شود. اگر هم دانش محدودی در این زمینه داریم بیشتر با روش سعی و خطا بدست آمده است. اسلایدهایی که اصول تکنیکی، بصری و روانشناختی را لحاظ نکرده می تواند اثر منفی بر روی ارائه و نتیجه کارمان داشته باشد.  باید بپذیریم که طراحی و ارائه اسلایدهای حرفه ای و بهتر نیز باید به صورت اصولی و علمی آموخته شود. نکاتی که در این دوره آموزشی مطرح می شود به بهبود کیفیت اسلایدها و ارائه های ما کمک می کند و میتواند نتایج بسیار بهتری از ما در محیط کار، دانشگاه، کنفرانس ها و… داشته باشد و ما را به عنوان یک فرد دقیق و حرفه ای نشان دهد.

در تهیه این دوره آموزشی بیش از ۴۰ مرجع بررسی و مطالعه شده است که نام فقط ۵ کتاب مهم آن در ادامه اشاره شده است (سایر مراجع در پایان دوره آموزشی معرفی میگردد)

Reynolds, Garr. Presentation Zen: Simple ideas on presentation design and delivery. 

Duarte, Nancy. Slide: ology: The art and science of creating great presentations. 

Finney, R. Zachary, and Angeline G. Close. Book Review: The Craft of Scientific Presentations: Critical Steps to Succeed and Critical Errors to.

Kosslyn, Stephen. Better PowerPoint (R): Quick Fixes Based On How Your Audience Thinks. 

Kosslyn, Stephen M. Clear and to the point: 8 psychological principles for compelling PowerPoint presentations. 

مدت زمان این دوره آموزشی هشت ساعت و سی  دقیقه به زبان فارسی می باشد که بخش اول دوره آموزشی (اصول روانشناختی در طراحی و ارائه پاورپوینت) را می توانید همین الان به صورت رایگان دانلود کنید.

دانلود رایگان ۸ اصل روانشناختی طراحی و ارائه اسلایدهای حرفه ای در پاورپوینت-پاورپوینت حرفه ای

 


سرفصل­های  دوره آموزشی پاورپوینت حرفه ای:

بخش اول: اصول روانشناختی (دانلود رایگان کلیک کنید)-پاورپوینت حرفه ای   

۸ قانون روانشناختی برای ارائه (این ۸ اصل در طول توضیح بخش های مختلف آموزش استفاده می­شود)

 تعریف طراحی اسلاید، جایگاه و هدف آن

 ویژگی ارائه­ کنندگان برتر

بخش دوم: نکات تکنیکی و مهم نرم افزار پاورپوینت(powerpoint)-پاورپوینت حرفه ای:  

مستر اسلاید و طراحی اسلاید زمینه و…

 قابلیت Custom Slide Show

 استفاده از حالت Presenter و…

 نحوه اصولی پوشه بندی فایل‌های ارائه

 تغییر کلی فونت­ ها

 و…

بخش سوم: بررسی اجزای هر اسلاید به صورت جداگانه (نکات تکنیکی، بصری و روانشناختی)-پاورپوینت حرفه ای: در این بخش موارد درست و نادرست هر یک از اجزا بحث می گردد.

رنگ­ در المان­ های اسلاید

تایپوگرافی در اسلاید (کالبدشکافی فونت­ها در اسلاید) انتخاب رنگ، نوع فونت، اندازه، سبک فونت و…

دیاگرام­ ها در اسلاید

اشکال در اسلاید

نمودارها در اسلاید

جداول در اسلاید

انیمیشن در اسلاید

انیمیشن ­های بین اسلاید(ترنزیشن)

ویدیو و فایل های دیگر در اسلاید

نکاتی مهم درباره بولت­گذاری

اسلایدسازی متقارن و غیر متقارن

بررسی چندین اسلاید بد

مفهوم سیگنال به نویز در طراحی اسلاید

شبکه ­بندی در اسلاید

استفاده از لوگو در اسلاید

اعداد و ارقام در اسلاید

ساختار بندی ارائه(اسلاید)

نکات روانشناختی و بصری در چینش المان­ها در اسلاید

بخش چهارم: ارائه-پاورپوینت حرفه ای:

شناخت مخاطب

نکات قبل از ارائه

نکات حین ارائه

استفاده از تکنولوژی در هنگام ارائه

قسمت پرسش و پاسخ

بعد از ارائه چکار کنیم

لازم به ذکر است که تفاوت چندانی در نوع ارائه شامل تجاری، علمی و آموزشی و… وجود ندارد و بسیاری از نکات مشترک می­باشد. این دوره آموزشی حاصل تجربیات و مطالعه بیش از ۴۰ منبع شامل کتاب، مقالات، ویدیوها و فایل­های دیگر در این موضوع بوده است.

 

 

 


 

دوره آموزشی پاورپوینت حرفه ای برای چه کسانی مفید خواهد بود:

   مدرسان در موسسات آموزشی و دانشگاهی.

 سخنرانان و مدیران.

پژوهشگران و افرادی که قصد ارائه علمی دارند

دانشجویانی که می خواهند یک کنفرانس قدرتمند ارائه دهند.

کسانی که جلسه دفاع پایان نامه دارند.

و دیگر افرادی که به پیشرفت شغلی و فردی خود  اهمیت می دهند.


مشاهده معرفی دوره آموزشی در آپارات(برای دریافت کیفیت بهتر کلیک کنید یا در هنگام مشاهده آپارات گزینه HD را انتخاب کنید)

 

 

 متن ویدیو معرفی دوره:

بنام خدا. با دوره آموزشی ساخت و ارایه اسلایدهای پاورپوینت حرفه ای-پاورپوینت حرفه ای در خدمت شما هستیم. در این دوره قراره نکات بصری، تکنیکی و روان شناختی با رویکرد ارایه های علمی را با شما در میان بگذارم. من این دوره اموزشی را به ۴ قسمت تقسیم می کنم .در قسمت اول قرار هست اصول روانشناختی را با هم مرور کنیم. اصول روانشناختی، ۸ اصل روانشناسی  هست که آن ها را به کار می گیریم تا به سه هدف اصلی ارایه برسیم بعد از این که این اصول را، این ۸ اصل را، این سه هدف را شناختیم و بحث کردیم در باره این که طراحی چی هست و تعریف ما از طراحی اسلاید چی هست و چه چیزهایی را طراحی حساب نمی کنیم، صحبت میکنیم و در نهایت در قسمت اول در باره ویژگی افرادی که ارائه های خوبی دارند صحبت می کنیم. چه ویژگی هایی در ارائه های آن ها وجود دارد که خوب هست ما هم آن ها را به کارمون اضافه کنیم .

در بخش دوم این دوره آموزشی من قرارهست نکات تکنیکی مهم و پیشرفته را در نرم افزار پاورپوینت با هم مرور کنیم . اگر بخواهم مثالی برای شما بزنم بحث اسلاید مستر، تکنیک grayingout، custiom slide show و.. نکاتیست که صحبت خواهد شد .

در قسمت سوم دوره آموزشی، من می خواهم به صورت مجزا برای تک تک عناصری که در اسلاید ها به کار می گیریم صحبت کنم. در باره فونتی که به کار می بریم، در باره رنگی که به کار می بریم، رنگ فونت رنگ، پس زمینه. در باره جداولی که استفاده می کنیم. جداول ما چه ویژگی هایی باید داشته باشد. شکل ها چه ویژگی هایی باید داشته باشد . دیاگرام ها و نمودارهایی که استفاده می کنیم چه ویژگی هایی داشته باشند و انیمشن هایی که درون اسلاید هستن یا انیمشن های بین اسلایدی. اصلا آیا انیمشن بین اسلایدی استفاده بکنیم؟ . آیا نمونه ها و کاربردهای مفیدی از انیمشن های بین اسلاید وجود داره که بتونیم در کارمون استفاده کنیم. در باره این که چجوری المان ها را درکنار هم در اسلاید بچینیم، صحبت خواهیم کرد . در باره ساختار پرزتیشن صحبت خواهیم کرد . این که اگر یک پرزنتیشن داریم این پرزنتیشن چه اسلایدهای حداقلی باید داشته باشد و نهایتا بعد از این که مبحث و نکاتی دیگر تمام شد به بخش پایانی دوره آموزشی پاورپونیت حرفه ای می رسیم. حالا که ارائه امون آماده شده فایل ارائه امون آماده شده، باید چکار کنیم . قبل از ارائه چه کارهایی را باید انجام بدیم . چجوری باید تمرین کنیم افراد با تیپ های شخصیتی مختلف چگونه تمرین می کنند و کدام مدل بهتر است چه نوع تمرین کردنی بهتر هست . در حین ارایه چه نکاتی را رعایت کنیم. در زمانی که پرسش و پاسخ انجام میشه ما باید چه کار کنیم. اصلا هدف افرادی که از ما سوال می پرسن چی هست. چه هدفی دارند که از ما سوال می پرسند. بعد از ارائه ما باید چکار کنیم . چه درس هایی را باید از ارائه ای که امروز انجام دادیم، بگیریم و آن ها را در ارائه های بعدی امون لحاظ کنیم .

لازم می دانم قبل از این که دوره آموزشی را شروع کنیم منابعی که برای آماده سازی این دوره آموزشی استفاده کردم را معرفی کنم . من برای آماده سازی این دوره اموزشی بیش از ۴۸ منبع را بررسی کردم . این ۴۸ منبع شامل کتابها، مقالات، ویدیوها و پرزنتهای افراد مهم در این حوزه بوده است که در میان این ها ۵ کتاب مهم را معرفی می کنم که اگر علاقه مند بودید آنها را نیز مطالعه کنید. کتاب اول  Clear and to the point و کتاب دوم Better PowerPoint  اثر استیفن کاسلن . این دو کتاب اصول روانشناختی در ارائه و در طراحی پاورپوینت را مطرح کردند. دو کتاب بعدی کتاب Slide: ology و کتاب Presentation Zen  هست، کتاب اول اثر نانسی دائورت و کتاب دوم اثر Garr Reynolds هست . این دو کتاب نیز اصول روانشناختی را بررسی کردند البته میزان روانشناختی آن به مراتب کمتر از دو کتاب قبلی است. در نهایت کتاب The Craft of Scientific Presentations اثر مایکل الی را به شما معرفی می کنم. فهرست این ۴۸ منبع آموزشی را در انتهای دوره آموزشی در اختیار شما قرار خواهم داد. پس آماده میشویم برای اولین بخش از این دوره آموزشی…….

آنانس بخش هایی از این دوره آموزشی… در فایل ویدیویی معرفی دوره

 دانلود رایگان ۸ اصل روانشناختی برای طراحی و ارائه اسلایدهای حرفه ای با پاورپوینت -پاورپوینت حرفه ای

 

 


 

لینک دانلود نرم افزار پاورپوینت(powerpoint)(پاورپوینت ۲۰۱۳ و پاورپوینت ۲۰۱۶)-توصیه ما برای مدتی استفاده از ۲۰۱۳ می باشد.

لینک صفحه دیاگرام های کاربردی برای استفاده در پاروپوینت (powerpoint)با قابلیت جستجو و دانلود از سایت نانسی دائورت

 

پاورپوینت حرفه ای پایان نامه پاورپوینت حرفه ای ساخت پاورپوینت حرفه ای دانلود پاورپوینت حرفه ای قالب پاورپوینت حرفه ای آموزش حرفه ای پاورپوینت pdfآموزش پاورپوینت حرفه ای 2007 آموزش پاورپوینت حرفه ای 2010 دانلود آموزش حرفه ای پاورپوینت 2010 دانلود آموزش حرفه ای پاورپوینت 2007 موزش ساخت پاورپوینت حرفه ای 2013 آموزش ساخت پاورپورینت حرفه ای 2016 پاورپوینت پایان نامه پاورپوینت دفاع کارشناسی ارشد پاورپوینت زیبا پاورپوینت دفاع پایان نامه پاورپوینت سمینار کارشناسی ارشد پاورپوینت آموزش آموزش powerpoint 2010 به زبان فارسی آموزش power point تصویری آموزش powerpoint دانلود کتاب آموزش microsoft powerpoint آموزش power point به صورت pdf

دوره طراحی و ارائه اسلایدهای حرفه ای در پاورپوینت

پینوشت: متاسفانه کلمه پاورپوینت به طور معمول به جای کلمه اسلاید به کار می رود. پاورپوینت یک نرم افزار است که قابلیت طراحی اسلاید به کمک آن وجود دارد و آن کلمه ای که اکثریت افراد در جستجوهای خود به کار میبرند “پاورپوینت” است مثلا سرچ می کنند پاورپوینت حرفه ای، آموزش پاورپوینت حرفه ای، چگونه پاورپوینت حرفه ای درست کنیم، دانلود آموزش پاورپوینت حرفه ای، آموزش ساخت پاورپوینت حرفه ای، در حالی کلمه درست و دقیق تر ” اسلاید حرفه ای” میباشد.

  

 

 


 

 

دانلود رایگان ۸ اصل روانشناختی طراحی و ارائه اسلایدهای حرفه ای در پاورپوینت(powerpoint)

 

برای خواندن متن بخشی از این هدیه به لینک زیر مراجعه کنید