برخی از سایت هایی که با آن میتوانیم منابع مورد نیاز خود را تامین کنیم.
 
 
 

 -گوگل اسکولار
 
در بسیاری از موارد مقالاتی که به آن ها نیاز دارید با جستجوی عنوان مقاله در گوگل اسکولار
کنار لینک اصلی یک لینک دانلود نیز قرار داده می شود.

 -سایت دانلود مقاله

سایت های ایران پیپر،فریپیپر و ایلرنیکا  برای دریافت منابعی که به روش بالا امکان دسترسی به آن ها نداشتید، می توانید استفاده کنید. هم چننین ممکن است دانشگاه شما به سایتی مانند www.edupaper.ir  نیز دسترسی داشته باشد و بتوانید مقالاتی که از روش های بالا امکان دریافت را نداشته اید بدست آورید.

-روشهای دیگر

هم چنین در صورتی که باز دسترسی به مقاله مورد ندارید و از هیچ یک از راه های بالا امکان پذیر نبود می توانید به نویسنده ایمیل بزنید و بخواهید که در صورت امکان مقاله رو برایتان ارسال نماید. البته توجه داشته باشید که ممکن است ایمیل نوشته شده در مقاله فعال نباشد و لذا لازم است با جست و جو در اینترنت ایمیل فعالش را پیدا کنید.

 – دسترسی آزاد به پایان نامه های دانشگاه های دنیا

 معمولا دانشگاه ها قسمتی با عنوان دسترسی آزاد به پایان نامه ها دارند که با نام Space Thesis یا Open Access شناخته میشود. چند نمونه از آدرس ها در زیر آمده است.

دانشگاه مورد نظرتان را با همین کلید واژه جست وجو کنید.  لینک کلی زیر هم میتوانید برای پایان نامه ها بررسی کنید. کلیک کنید.
دانلود کتاب
 
 در صورتی که نیاز به کتابی داشتید می توانید از سایت لایبجن که مجموعه ای از سایت های مختلف دانلود کتاب است استفاده کنید. هم چنین در صورتی که کتابی مربوط به انتشارات اسپرینگر بود و در سایت بالا دسترسی وجود نداشت می توانید با عضویت در سایت فری پیپر یک امتیاز دانلود ویژه بگیرید و یک فصل از کتاب رو دانلود کنید با ساختن ایمیل ها مختلف( یا خرید امتیاز)  می توانید کل فصل ها را دانلود کنید.   البته می توانید امتیاز نیز خریداری کنید در صورت نیاز. 
 
 -آلرت گوگل
 
سعی کنید از قابلیت گوگل  آلرت استفاده نمایید تا از آخرین منابع انتشار یافته اطلاع پیدا کنید. از نتایج جستجوهای خود در گوگل اسکولار آلرت بسازید.
-سایت لینکدن
 
عضویت در سایت لینکدین و ارتباط با افراد فعال در حوزه مورد نظر نیز گزینه خوبی می باشد.عضویت در لیندکن نیز در بعضی از موارد می تواند به شما در حل مسائل و مشکلات کمک کند.افراد فعال در حوزه مورد نظر را بشناسید  و نام آن ها را در آلرت گوگل قرار دهید.

 نکته آخر

سعی کنید در جستجوهای خود تمامی کلیدواژه ها و شکل های مختلف یک موضوع و یک کلمه کلیدی را جستجو کنید( هم فارسی و هم انگلیسی)