نکات قابل توجه در هنگام دانلود فایل های محصولات


 فایل هایی که قصد دانلود آن را دارید به صورت  تک تک دانلود کنيد و از دانلود همزمان چندين فايل خودداري کنيد تا هر فايل با بالاترين سرعت دانلود شود و احتمال خرابي آن کم شود.  اگر نرم افزار مديريت دانلودنداريد، پيشنهاد ميشود برای دانلودفايل ها حتماً از يک نرم افزار مديريت دانلود ( نظير IDM ) استفاده کنيد.

البته بنا به گفته سایت پی سی دانلود این نـرم افزار علاوه بر تمام معروفیتش دارای نواقصی همچون توقف دانـلود در 99% و همچنین دانلـود فایل ها به طور ناقص می باشد، همچنین به دلیل غیر رایگان بودن احتمال از کار افتادن کرک نیز وجود دارد پیشنهاد پی سی دانـلود به کاربران استفاده از نـرم افزار رایگان FlashGet می باشد. البته در تنها موردی که برای یکی از کاربران اتفاق افتاده بود توانستند با نرم افزار  orbit بدون مشکل توقف 99 درصد و ناقص دانلود شدن، فایل خود را دانلود کنند. بنا به اظهارات ایشان نرم افزار FlashGet نیز گرچه مشکل توقف 99 درصد را نداشته اما فایل به صورت ناقص دانلود شده است.

 فايل هايي که قصد دانلود آن ها را داريد به صورت تک تک دانلود کنيد و از دانلود همزمان چندين فايل خودداري کنيد تا هر فايل با بالاترين سرعت دانلود شود  واحتمال خرابی آن کم شود. اگر دانلود بيش از ۳ فايل را به صورت همزمان انجام دهيد، ممکن است با Error 503 مواجه شوید. دراين حالت پس از اتمام فايل هايي که در حال دانلود  هستند، ميتوانيد دانلود جديدي را آغاز نماييد. همچنين مي توانيد با استفاده از نرم افزارهاي مديريت دانلود، نظير IDM، فايل ها را به صف دانلود افزوده تا فايل هاي مورد نظرتان به نوبت دانلود شوند. راهنماي استفاده از نرم افزار IDM و اضافه نمودن فايل ها به صف دانلود را مي توانيد از اينجا دريافت نماييد.

اگر فايل بزرگي را تا نصفه دانلود کرده ايد اما ادامه آن دانلود نميشود، اين اشکال به دليل سيستم Cache سرويس دهنده اينترنت شما ميباشد. براي اينکه بتوانيد ادامه فايل را دانلودکنيد، لينک دانلود فايل را باز کرده و يک علامت سوال (؟) در انتهاي لينک قرار دهيد. مشکل برطرف خواهد شد.


بعد از دانلود شدن فایل پیام زیر نشان داده میشه؟ مشکل از کجاست؟

همان طور که توضیح داده شده ترجیحا با نرم افزار IDM دانلود را انجام بدهید. فایل خراب نمیباشد لذا گزینه Keep را انتخاب تا دانلود انجام شود.


وقتی شروع به دانلود می کنم این پیام را نشان می دهد؟ کدام گزینه را باید انتخاب کنم

در هنگام استفاده از نرم افزارهای مدیریت دانلود این پیام نشان داده می شود که شما باید گزینه Yes را انتخاب کنید. در صورتی که گزینه No را انتخاب کردید در انتها فایلی با فرمت .ir ذخیره می شود که فقط کافی است عبارت ir.  را از آن حذف و به جای آنzip. بنویسید.


فایل دوره آموزشی یا کتاب را دانلود می کنم ولی بلافاصله بعد از دانلود پاک می شود؟

 

فایل ها کاملا سالم است و احتمالا آنتی ویروس شما با توجه به فرمت exe فایل ها تصور می کند که ویروس است لذا اقدام به حذف یا قرنطینه فایل می کند. لذا در این مورد آنتی ویروس خود را در هنگام دانلود Disable کنید. 


من بعد از دانلود فایل در هنگام اکسترکت فایل با خطا روبرو می شوم؟ 

 

اگر فايلي را دانلود نموديد و در هنگام باز کردن آن با خطاي Password ، CRC Failed و يا خطاي Files Corrupt مواجه شديد، احتمالا به دليل قطع و وصل شدن در هنگام دانلود، فايل آسيب ديده است. براي رفع اين مشکل، امکان Repair را در فايل هاي فشرده قرار داده شده است. براي حل اين مشکل، نرم افزار Winrar را روي کامپيوتر خود نصب کرده و آن را اجرا کنيد. سپس در نرم افزار Winrar به محلي که فايل فشرده را دانلود کرده ايد مراجعه کنيد و فايل خراب را انتخاب کرده و گزينه Repair که در قسمت بالايي نرم افزار وجود دارد را بزنيد و OK کنيد. فايل جديدي به همان نام و با پيشوند Fixed در کنار فايل قبلي ايجاد خواهد شد. حال فايل جديد را به راحتي از حالت فشرده خارج کنيد. (اين روش در ۹۰ درصد موارد مشکل را برطرف مي کند. اما در صورت حل نشدن مشکل با اين روش، تنها راه دانلود مجدد فايل است).- برای آموزش به صورت تصویری کلیک کنید

 


 

فایل ها را اکسترکت کرده ام ولی با کلیک بر روی فایل ها ارور زیر می دهد، مشکل از کجاست؟  


با کلیک بر روی فایل ها، با خطای زیر روبرو شده ام

 این دو اتفاق به ندرت می افتد. و مشکل ناقص بودن فایل های رجیستری ویندوزتان می باشد. دو راه برای حل این مشکل وجود دارد ابتدا با نرم افزارهای تعمیر رجیستری، رجیستری های ویندوز خود را تعمیر کنید و راه آخر هم تعویض ویندوز هست. البته لازم به ذکر است که در صورتی که با این خطا روبرو می شد می توانید برای حال آن از سیستم دیگر استفاده کنید، فایل ها را به سیستم دیگری برده ودر آن جا امتحان کنید. و برای دریافت کد فعال سازی در این موارد در درخواست کد، تصویر ارور را ضمیمه کنید.


 فایل های ویدیو مربوط به دوره آموزشی را بعد از وارد کردن کد فعالسازی باز نموده ولی ویدیو پخش نمی شود؟

فایل های ویدیویی دوره آموزشی قابلیت جلو و عقب بردن زمان نمایش فیلم را ندارند؟

بر روی سیستم شما کدک مناسب نصب نیست از این لینک  کدک را نصب کنید


  فایل کتاب را کلیک می کنم ولی با خطای زیر روبرو می شوم ؟

فایل کتاب را کلیک می کنم ولی کتاب باز شده و صفحه خالی نشان می دهد؟

در هر دو حالت، نرم افزار آداب ریدر صرفا از این لینک دانلود کنید و نصب کنید. دقت داشته باشید گاهی لازم است ورژن قبلی یا نسخه های دیگر آداب که نصب است را پاک کنید تا بتوانید این نسخه را نصب کنید. 


 

۱-ویندوز را عوض کرده ام . حالا با کلیک بر روی فایل  کتاب، فایل باز نمی شود که کدی بخواهد یا  سفید نشان دهد؟ .حتی نرم افزار اداب رو هم عوض کردم ولی باز نشد؟

۲-فایل باز می شود ولی سفید نشان می دهد؟

احتمالا فایل شما در اثر ویروس یا عواملی دیگر در سیستم عامل آسیب دیده لذا یکبار دیگر فایل را دانلود کنید و فایل جدید را کلیک نمایید مشکل شما بر طرف می شود. برای دانلود فایل می توانید به رسید خریدی که قبلا دریافت کرده بودید مراحعه کنید. برای یافتن ایمیل هم می تواند کلمه ” رسید خرید آپلند” را در قسمت جستجوی ایمیلتان وارد کنید.

 


 آیا امکان پرینت گرفتن از صفحات کتاب الکترونیکی وجود دارد؟

کتاب ها قابلیت  پرینت ندارند. هم چنین صرفا بر روی ویندوز قابل نصب است.


 من کد Machine ID خودم را درسایت ثبت کرده ام ولی تاکنون ایمیل حاوی کد فعالسازی دریافت نکردم

اگر طی حداکثر ۴۸ ساعت ایمیلی از طرف وبسایت آپلند دریافت نکردید ابتدا پوشه اسپم یا Junk ایمیل خود را چک کنید ممکن است ایمیل به ان قسمت رفته باشد. در این صورت شما باید ایمیل را باز کنید سپس با کلیک روی دکمه not spam آن را به Inbox خود بفرستید. از این به بعد تمام ایمیل هایی که از آن آدرس فرستاده شوند به Inbox خواهند رفت. 

در غیر این صورت یکبار دیگر ایمیلی به پشتیبانی سایت بزنید هم چنین می توانید یک پیغام مبنی بر این که ایمیلی ارسال کرده اید در تلگرام آپلند بگذارید


در هنگام کلیک بر روی فایل کتاب، پنجره ای مشابه زیر نشان داده می شود؟

نمایش این پنجره در عملکرد فایل تاثیر نگذاشته و شما کافی است گزینه Ok را انتخاب نمایید.  


 

و در نهایت:

در صورتی که مشکل غیر این موارد می باشد تصویری از خطا و توضیحات آن را به ایمیل apland.ir@gmail.com ارسال نمایید تا راه حلی برای مشکل شما ارائه گردد.